Projektant wnętrz – Kraków, Wieliczka

Projektant Wnętrz - Kraków, Wieliczka

Projektant wnętrz to osoba, która, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się projektowaniem wnętrz. Co można rozumieć pod pojęciem projektowanie? Otóż projektowanie to nie tylko zaplanowanie tego, w jaki sposób rozmieścić meble na określonej przez właściciela powierzchni. To nie tylko przedstawienie graficzne tego, czego oczekuje zleceniodawca, ale przede wszystkim projektowanie to sztuka, która przejawia się w zestawieniu elementów w taki sposób, by pomieszczenia zachowały odpowiednią dla siebie funkcjonalność- mieszkalną i wypoczynkową, ale by również były eleganckie i cieszyły oczy właściciela i przebywających w nich gości. Wygoda i przestronność aranżowanych pomieszczeń ma olbrzymie znaczenie, jednakże to odpowiednio dobrany design jest wisienką na torcie, która może podkreślić ważne detale w pomieszczeniu, a zarazem sprawić, że nawet niewielkie pomieszczenie, zyska na przestronności. Projektant wnętrz to osoba, która nie tylko ma wiedzę, ale ma wyobraźnię przestrzenną, przez co patrząc na surowy stan deweloperski, oczami wyobraźni już widzi efekt, którego oczekuje właściciel.

Projektant wnętrz = wiedza i doświadczenie

Planowanie przestrzenne pomieszczeń nie należy do czynności najprostszych, ponieważ pomieszczenia nie są płaską kartką papieru, pomieszczenie należy wyobrazić sobie w trójwymiarze. Ponadto pomieszczenie to określona ilość metrów kwadratowych, na których należy rozmieścić konkretne meble i elementy dekoracyjne. Chcąc posiadać wiele różnorakich elementów na przykład w salonie, aranżując przestrzeń na własną rękę, możemy sprawić, że meble nie tylko się nie zmieszczą, ale sprawią, że pomieszczenie będzie przesycone dużą ilością zbędnych przedmiotów. Kolejnym elementem jest kolorystyka, od której bardzo zależy efekty aranżacji. Styl w jakim zostaną zaaranżowane pomieszczenia, również odgrywa dużą rolę, ponieważ istotny jest fakt, że warto w określonym stylu zaaranżować całe mieszkanie. Jeżeli projekt obejmuje tylko jedno pomieszczenie, to konkretny styl, którego pragniemy, znacznie odmienny od tego, co posiadamy w innych pomieszczeniach w domu czy mieszkaniu, może sprawić, że efekt w całości będzie prezentował się po prostu nieestetycznie. Projektant wnętrz to osoba, która z dbałością o każdy szczegół, z uwzględnieniem metrażu i charakterystyki innych pomieszczeń, wykona projekt, który będzie spójny, przejrzysty ale również przytulny i funkcjonalny.

Projektant wnętrz a generowanie dodatkowych kosztów

Wiele osób, które mają przed sobą konieczność aranżacji wnętrz w swoim domu czy mieszkaniu, odrzuca możliwość zatrudnienia projektanta wnętrz ze względu na wciąż jeszcze funkcjonujący stereotyp, że taka usługa jest bardzo droga i jest to tylko generowanie dodatkowych kosztów. Otóż nie do końca tak jest, ponieważ bardzo często projektant pomoże znaleźć dużo tańsze zamienniki elementów wystroju wnętrz, które nam się podobają, a na które nie możemy sobie w danej chwili pozwolić. Ponadto projektant wnętrz to osoba, która ma bogate doświadczenie oraz zna rynek na tyle dobrze, że ma wiedzę o sklepach, do których nie udałoby nam się trafić na własną rękę. Dzięki temu dom czy mieszkanie będą dopasowane nie tylko do gustu właściciela ale również do zasobności jego portfela. Projektant wnętrz zaaranżuje pomieszczenia na miarę potrzeb i oczekiwań właściciela i dokładnie za tyle, ile właściciel będzie chciał za konkretny efekt zapłacić. Współpraca z projektantem wnętrz pozwoli również właścicielowi na zobaczeniu aranżacji pomieszczenia, jeszcze przed rozpoczęciem prac, na uprzednio przygotowanym przez niego projekcie. Dzięki temu, jeszcze przed zakupem mebli czy elementów dekoracyjnych, uchronimy nasz portfel przez dokonaniem pochopnej i niezadowalającej nas decyzji.

Projektant wnętrz – Kraków, Wieliczka
Ocena: 5 z: 2

One thought on “Projektant wnętrz – Kraków, Wieliczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *