Wykończenia wnętrz – Projekty – Kraków, Wieliczka

Wykończenia wnętrz - Kraków, Wieliczka

Mieszkanie czy dom mogą być wykończone  w różny sposób. Oczywiście najważniejszą rolę odgrywają tutaj preferencje właściciela, jednakże coraz częściej zdarza się tak, że właściciel z braku czasu wynajmuje projektanta, który ma zaproponować swoją własną wizję pomieszczeń, bez wskazówek i ingerencji właściciela. Projekty wykończeń wnętrz to unikalne propozycje tego, co może zostać zrealizowane w domu czy mieszkaniu właściciela.  Wykończenia wnętrz obejmują zarówno kolor jak i fakturę ścian, rodzaj mebli, styl w jakim zostanie zaprojektowane wnętrze mieszkania czy domu, dodatki i elementy dekoracyjne. Stylów i możliwości wykończenia wnętrza jest wiele iw przypadku braku pomysłu czy pewności co do tego jakie są nasze oczekiwania, warto poprosić o pomoc projektanta, który jest niekwestionowanym specjalistą w tej dziedzinie. 

Wykończenia wnętrz – style

Rustykalny, prowansalski, skandynawski, glamour czy może klasyczny. Tak wiele stylów wykończenia wnętrz, w dodatku każdy jest na swój sposób ciekawy i niepowtarzalny, że bardzo często jest tak, że ciężko jest zdecydować się na ten jeden konkretny. Wnętrza mogą być wykończone na wiele sposobów. Projekty wykończenia wnętrz w stylu glamour charakteryzują się elegancją, która przejawia się nie tylko w prostocie ścian i podstawowych elementów wyposażenia, jak kanapa czy stolik kawowy, ale te elementy są przełamane błyszczącymi elementami dekoracyjnymi. Styl glamour do duże, kryształowe żyrandole, to również srebrne ramy luster czy masywne, eleganckie świeczniki. W łazience to elegancka, wolnostojąca wanna na złotych lub srebrnych nóżkach, to kryształowe mydelniczki i pojemniki na podstawowe środki higieniczne. Płytki na podłodze czy ścianach koniecznie z połyskiem. W stylu glamour bardzo często występują elementy udekorowane ornamentami.

Wykończenia wnętrz w stylu prowansalskim i skandynawskim

Styl prowansalski to styl sielski, w którym występują proste, bliskie naturze przedmioty, nieprzetworzone i wykonane z jak najbardziej naturalnych surowców. Projekty w stylu prowansalskim to przede wszystkim projekty obejmujące elementy wykonane z litego, niekiedy bielonego drewna. To kamionkowa lub porcelanowa, prosta zastawa stołowa, to drewno na podłogach, dużo zieleni ale i prostota i brak przesadnie zdobionych elementów dekoracyjnych.

W stylu skandynawskim bardzo często dominującym kolorem jest biel i czerń oraz odcienie szarości. Wykończenia wnętrz w stylu skandynawskim charakteryzują się tym, że zamiast elementów dekoracyjnych jak bogato zdobione żyrandole czy kryształowe świeczniki, pomieszczenia zostają udekorowane prostymi, metalowymi i geometrycznymi elementami takimi jak na przykład żyrandol, świecznik czy kosz na owoce. W stylu skandynawskim w projektach bardzo często wykorzystuje się elementy drewniane oraz inne naturalne surowce. Proste rośliny, dużo poduszek, koce i narzuty sprawiają, że pomieszczenia w stylu skandynawskim są przytulne i wygodne.

Mieszanie stylów, a wykończenia wnętrz – Kraków, Wieliczka

Czy mieszanie stylów jest możliwe i można to zrobić z wyczuciem, nie przesadzając ze zbyt dużą ilością dodatków i przytłaczających elementów? Owszem, jest to możliwe jednakże trzeba bardzo dobrze wejść w temat każdego, by nie przesadzić i tak by efekt był niepowtarzalny i cieszył oczy przez bardzo długi czas. Styl eklektyczny to mieszanie różnych stylów wystroju wnętrz. Bardzo ważnym jego elementem jest to aby działać z rozmysłem, ponieważ nieodpowiednio dobrane elementy, mogą z pięknego wnętrza zrobić “misz-masz”, który nie tylko nie będzie ładny, ale również przytłaczający. Jeżeli podczas wykończenia mieszkania czy domu nie możemy ograniczyć się do jednego stylu bo cechy dwóch stylów skradły nasze serce, wtedy warto zlecić projekt wykończenia wnętrz projektantowi, który wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, sprawi, że efekt wykończenia naszych wnętrz przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania.

Wykończenia wnętrz – Projekty – Kraków, Wieliczka
Ocena: 5 z: 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *