Zaprojektuj swój salon – 5 inspiracji – Aranżacje wnętrz Kraków, Wieliczka

aranżacje wnętrz Kraków, Wieliczka

Salon to miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi, to serce domu i jego najbardziej reprezentacyjna część, to również ważne miejsce odpoczynku i relaksu. Jaki powinien być salon idealny? Otóż najważniejszymi elementami, jakimi powinien się kierować każdy podczas jego aranżacji to wygoda i komfort, salon powinien być również przestronny i przytulny tak, aby przebywanie w nim sprawiało przyjemność nie tylko domownikom, ale wszystkim przebywającym w nim gościom. Salon musi być prosty, nieprzesycony detalami, ale elegancki w swej prostocie. Architekci wnętrz wynajęci do zaprojektowania salonu czy aranżacji mieszkania, sprawią, że nawet bez pomysłu właściciela na wystój domu, uda się stworzyć efekt, z którego obie strony będą zadowolone.

Pomysł to nie wszystko – biura projektowe

W zasadzie każdy może zaprojektować swój salon, to nic trudnego pójść do salonu meblowego i kupić kilka ładnych przedmiotów, zestawić je ze sobą w odpowiedniej konfiguracji i satysfakcjonujący efekt gotowy. Otóż nie, aranżacje wnętrz nie są wcale takie proste, jak by się mogło wydawać. Niekiedy nieodpowiednio połączone meble czy elementy dekoracyjne, mogą sprawić, że salon z dużego i przestronnego pomieszczenia stanie się ciężki, zagracony, tłoczny. Duże pomieszczenie można z łatwością przepełnić niepotrzebnymi rzeczami, ale co w przypadku, gdy salon jest mały, a marzeniem właściciela jest, pomimo niewielu metrów kwadratowych, salon otwarty, z wygodną kanapą, fotelami i koniecznie telewizorem na ścianie?

Biura projektowe, których oferta jest dostępna na rynku to opcja dla tych, którzy nie tylko nie radzą sobie dobrze z aranżacją wnętrz, ale pomimo małego metrażu chcieliby jak najlepiej wykorzystać każdą możliwą do zagospodarowania przestrzeń. Architekci wnętrz w Krakowie nie tylko odpowiednio zaprojektują pomieszczenie w dogodny dla właściciela sposób, ale również znają wiele tajników, w jaki sposób optycznie powiększyć pomieszczenie czy sprawić, że niewymiarowa przestrzeń stanie się idealna dla ciekawych, niecodziennych rozwiązań architektonicznych.

Przed wybraniem biura projektowego, warto również zastanowić się, jaka jest stylistyka całego mieszkania, by salon był spójny z resztą pomieszczeń. Jeżeli jednak salon ma być zupełnie inny albo jego aranżacja ma być pierwszym krokiem do zmian w reszcie domu, to warto dobrze przemyśleć jaka stylistyka jest ciekawa i będzie odpowiadała jego właścicielom. Biura projektowe zadbają o to, by nie tylko doradzić w kwestiach nieścisłych ale również pomóc w jak najlepszym zrozumieniu tego, co chce konkretny zleceniodawca.

Aranżacje wnętrz – Salon skandynawski

Moda na skandynawskie wnętrza utrzymuje się bardzo dobrze już od kilku lat. Proste formy utrzymane w stonowanej kolorystyce z dominującym kolorem bieli, odcieniami szarości i czarnymi elementami cieszą się dużym powodzeniem, gdyż są minimalistyczne, można łatwo odświeżyć wnętrze, dodając drobne elementy jak poduszki, świece czy naczynia w innych kolorach. Aranżacje wnętrz bogate w takie detale sprawią, że salon będzie prezentować się niecodziennie, ale mimo to styl salonu czy domu pozostanie niezmienny. Styl skandynawski bardzo często wykorzystuje motyw litego, jasnego drewna, dlatego jest idealny dla tych, którzy cenią sobie tradycyjne, ciepłe drewniane podłogi pomimo ich ceny.

Aranżacje wnętrz – Salon w stylu glamour

Taki styl to idealna propozycja dla wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy cenią sobie wypoczynek w pomieszczeniu luksusowym i eleganckim. Styl glamour cechuje się rzeźbionymi meblami, dużymi, błyszczącymi żyrandolami, wykorzystaniem wazonów czy świeczników w kolorach złota i srebra. Ważnym elementem są również duże lustra w grubych, rzeźbionych ramach. Architekci wnętrz w Krakowie bardzo często w nowoczesnych pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu glamour wykorzystują biel i czerń, ale bardzo często te dwa kolory są przełamane kolorem fioletowym czy ciemnym, butelkowym zielonym.

Aranżacje wnętrz – Salon w stylu klasycznym

Duża, wykonana ze skóry lub z innego materiału, brązowa kanapa, obite, duże fotele, długie, ciężkie zasłony, na środku salonu mała ława a pod nią dywan. Wszystkie te elementy to aranżacja salonu w stylu klasycznym. W pomieszczeniach utrzymanych w takiej stylistyce dominuje brąz, beż, biel, kolor żółty, niekiedy miedź czy złoto. Bardzo często w salonach klasycznych znajduje się duży, masywny kominek. Salon utrzymany w stylu klasycznym pozbawiony jest bardzo często telewizora, a meble najczęściej drewniane, mają ciemny odcień brązu.

Aranżacje wnętrz – Salon w stylu etno

Powracanie do korzeni, do tradycji i do elementów kulturowych jest bardzo popularnym trendem w aranżacji wnętrz. Biura projektowe w Krakowie mogą odpowiednio zaprojektować wnętrze w stylu, który na pierwszy rzut oka może nie jest do końca spójny, ale jest ciekawy i wyjątkowy. Salon utrzymany w stylu etno to salon, w którym dominują elementy folkowe, jak wzory z tradycyjnych ludowych strojów, to kwiaty i grafiki, koniecznie kolorowe, ostre, nie do końca idealnie zestawione. W pomieszczeniach w stylu etno dominują surowe meble i podłogi, przedmioty nawiązujące do przedmiotów wykorzystywanych przez przodków.

Aranżacje wnętrz – Salon w stylu prowansalskim

Aranżacje wnętrz w stylistyce prowansalskiej są przytulne, nawiązują do wsi i wiejskiej beztroski. Pomieszczenia w salonie prowansalskim są dobrze nasłonecznione i wypełnione polnymi kwiatami i delikatnymi roślinami zielonymi. Meble prowansalskie najczęściej występują w białym kolorze lub są wykonane z ciepłego, jasnego drewna. Zastawa stołowa jest najczęściej biała, a przedmioty w takim salonie są stylizowane na elementy retro, które tworzą ciekawy i przyjemny klimat.

Zaprojektuj swój salon – 5 inspiracji – Aranżacje wnętrz Kraków, Wieliczka
Ocena: 5 z: 5

2 thoughts on “Zaprojektuj swój salon – 5 inspiracji – Aranżacje wnętrz Kraków, Wieliczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *